Незламний Бахмут 06274 Форпост

Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.
Незламний Бахмут 06274 Форпост

Бахмут - Сайт Бахмута та району. Новини ЗМІ, бойові дії, повідомлення, магазини, історії Бахмутян. Приймайте участь та публікуйте свою інформацію на форумі. Популярні новини на головній сторінці публікуйте в розділі ЗМІ.

Погода


Останні теми

» Текстиль для готелю
Перша газета, яка була випущена україномовною, з'явилася в Бахмуті завдяки  EmptyПт Вер 20, 2024 2:23 pm автор Анастасия

» Трекові світильники
Перша газета, яка була випущена україномовною, з'явилася в Бахмуті завдяки  EmptyСр Вер 18, 2024 12:37 pm автор Анастасия

» Аксесуари для ванної кімнати
Перша газета, яка була випущена україномовною, з'явилася в Бахмуті завдяки  EmptyПн Вер 16, 2024 12:23 pm автор Анастасия

» Заказать шампунь
Перша газета, яка була випущена україномовною, з'явилася в Бахмуті завдяки  EmptyСб Вер 14, 2024 1:58 pm автор kuran

» Трубки для кабелів
Перша газета, яка була випущена україномовною, з'явилася в Бахмуті завдяки  EmptyСб Вер 07, 2024 10:15 pm автор Marry

» Все для рыбалки
Перша газета, яка була випущена україномовною, з'явилася в Бахмуті завдяки  EmptyПн Вер 02, 2024 6:48 pm автор Макар

» Нужен видеорегистратор
Перша газета, яка була випущена україномовною, з'явилася в Бахмуті завдяки  EmptyПн Вер 02, 2024 4:15 pm автор Шевчук

» Медтехника
Перша газета, яка була випущена україномовною, з'явилася в Бахмуті завдяки  EmptyСб Серп 31, 2024 10:38 am автор Nano

» Магазин женского белья
Перша газета, яка була випущена україномовною, з'явилася в Бахмуті завдяки  EmptyПт Серп 30, 2024 7:22 pm автор Анна

Вересень 2024

ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Календар Календар

Найактивніші користувачі поточного місяця


    Перша газета, яка була випущена україномовною, з'явилася в Бахмуті завдяки журналісту Івану Бірчаку.

    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Сообщения : 505
    Очки : 1504
    Дата регистрации : 24.10.2020

    Перша газета, яка була випущена україномовною, з'явилася в Бахмуті завдяки  Empty Перша газета, яка була випущена україномовною, з'явилася в Бахмуті завдяки журналісту Івану Бірчаку.

    Повідомлення автор Admin Пт Бер 31, 2023 2:51 pm

    Перша газета, яка була випущена україномовною, з'явилася в Бахмуті завдяки  _10_8110
    Іван Бірчак — відомий журналіст на Донеччині, все життя він присвятив слову, друкувався у популярних виданнях, в журналістику прийшов за покликом серця. В Бахмуті ще в роки СРСР не побоявся писати правду, за що йому довелося поплатитися посадою. Бірчак став ініціатором україномовної газети в Бахмуті, за роки журналістської праці чоловік каже, що отримав й ворогів й вірних друзів. Зараз герой живе в Коломиї, це невеличке місто на Франківщині є Батьківщиною чоловіка.
    Як журналіст опинився в Бахмуті, боровся з тоталітарною машиною та що головне для сучасної журналістики — дізнавалася редакція «Бахмут. IN.UA».
    Іван Бірчак народився в Коломийському районі, Івано-Франківської області, до Бахмута чоловік переїхав 45 років тому. В жовтні 2023 року пан Іван святкуватиме ювілей — 80 років. 
    Я працював 12 років у російськомовній газеті "Вперед", але не був членом КПРС. На той час це виглядало дивним, але я займав принципову позицію і не дозволяв собі бути затягнутим до партії. Я стикався з багатьма неприємностями від керівництва газети, і це призвело до моєї звільнення за те, що я писав правду про те, що було.

    На щастя, в 1985-1986 роках настала перебудова під керівництвом Михайла Горбачова і з'явився народний рух за перебудову, очолюваний такими людьми, як Дмитро Павличко, Іван Драч та Володимир Яворівський. Я був одним з тих, хто пропагував ці ідеї та долучився до цього руху.

    У 1989 році були демократичні вибори української Верховної Ради, і в цей час у Бахмуті був заснований політклуб, до якого я також приєднався. В той час ми вирішили підтримати народного героя Бірчака, який боровся з бюрократами, і я був висунутий як кандидат на місце депутата у ВР. Я виграв ці вибори без жодного фінансового допомоги, і це було чудовим досягненням в боротьбі за правду та демократію.
    Перша газета, яка була випущена україномовною, з'явилася в Бахмуті завдяки  Img_0010
    Ця газета була популярною?

    Так, ця газета була популярною. Були часи перебудови, і статті друкувалися українською та російською мовами. Іноді автор сам вирішував, якою мовою писати. Ця газета була важливою частиною моєї життєвої історії. Але через незгоду з умовами праці, я пішов з газети «Вперед».

    Що робили після цього?

    Я розпочав видавати популярну просвітянську газету «Наше Слово» (це була перша україномовна газета в Бахмуті). Ми розповсюджували цю газету у Харківській, Донецькій та Луганській областях, хоча у нас був невеликий кошторис на той час.

    Як поширена була російська пропаганда в ті часи?

    Вона була досить поширеною. Газета, де я працював, не була українськомовною, тому я пропонував їм змінити назву. Але мої пропозиції не були підтримані.

    Чи писали ви замовні статті?

    Ні, я ніколи не писав замовних статей. Я завжди писав тільки те, що вважав потрібним.

    Які поради ви дали б сучасним журналістам?

    Я радив би любити Україну, писати правду та не зраджувати їй. Не ставати на бік однієї сторони, адже журналіст - це дзеркало. Треба бути освіченим, щоб не нашкодити. Журналіст, на мою думку, подібний до хірурга. У Бахмуті було багато моїх прихильників, але й багато ворогів, які погрожували мені, писали анонімні листівки тощо. Я пережив багато більшого й приємного.

    Про що ви найбільше любили писати?

    Найкращі статті були у газеті «Наше Слово», я був учасником Майдану за уряду Ющенка. У мене була стаття під назвою «Майдан тривоги й надій». Я розбирався в енергетичній тематиці та працював у Львівському залізничнику. Я ніколи не оцінював людей, писав про те, що бачив. Як журналіст, моя роль полягала в тому, щоб писати правду. Єдине, про що жалкую, це те, що не зміг вивезти з Бахмута свою колекцію книг. Мені було приємно їх подарувати різним школам та місцевим установам. Проте, на жаль, в Коломиї, де я тепер живу, мій будинок згорів у березні.

      Поточний час Нд Вер 29, 2024 6:39 am