Незламний Бахмут 06274 Форпост

Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.
Незламний Бахмут 06274 Форпост

Бахмут - Сайт Бахмута та району. Новини ЗМІ, бойові дії, повідомлення, магазини, історії Бахмутян. Приймайте участь та публікуйте свою інформацію на форумі. Популярні новини на головній сторінці публікуйте в розділі ЗМІ.

Погода

Останні теми

» Профессиональные фритюрницы
Мамо як це тягнути: пояснюємо як зібрати тривожну валізу і евакуаційну сумку EmptyВчора в 4:40 pm автор linvik

» Доброго дня, я працевлаштований переселенець отримую мінімальну зарабітню плату можу я отримувати допомогу як ВПО,дітей маленьких не маю,я з території де ведуться активні бойові дії
Мамо як це тягнути: пояснюємо як зібрати тривожну валізу і евакуаційну сумку EmptyПт Бер 29, 2024 2:42 pm автор Admin

» Доброго дня. Потрібно скасувати виконавчий напис нотаріуса. Не за всі гроші світу
Мамо як це тягнути: пояснюємо як зібрати тривожну валізу і евакуаційну сумку EmptyПт Бер 29, 2024 2:36 pm автор Admin

» Доброго дня, цікавить питання щодо виплати одноразової грошової допомоги чи проводиться перерозподіл коштів у разі смерті одного з отримувачів, чи проводиться перерахунок виплати на членів сімʼї які залишилися
Мамо як це тягнути: пояснюємо як зібрати тривожну валізу і евакуаційну сумку EmptyПт Бер 29, 2024 2:31 pm автор Admin

» Добрий день, чи можуть мобілізувати юнака, 24 роки, прийшов в тцк, щоб оновити обліковий документ, для зарахування на нову роботу. Комісію пройшов
Мамо як це тягнути: пояснюємо як зібрати тривожну валізу і евакуаційну сумку EmptyПт Бер 29, 2024 2:26 pm автор Admin

» Доброго дня. Я з Маріуполя, виїхала закордон та не оформляла в Україні статус ВПО, зараз планую повертатися на територію України. Чи можу я получити статут ВПО та розраховувати на якісь виплати?
Мамо як це тягнути: пояснюємо як зібрати тривожну валізу і евакуаційну сумку EmptyПт Бер 29, 2024 2:22 pm автор Admin

» Доброго дня. Підкажіть якщо жінка 55+Проживають з донькою 30 років жінка не робить донька працює то є можливість отримати по 2 тисячі гривен про на кожну зарегестровані на одному адоесі
Мамо як це тягнути: пояснюємо як зібрати тривожну валізу і евакуаційну сумку EmptyПт Бер 29, 2024 2:15 pm автор Admin

» Добрий день. Які податки покупець сплачує і куди звітує при покупці житла по сертифікату за зруйноване майно?
Мамо як це тягнути: пояснюємо як зібрати тривожну валізу і евакуаційну сумку EmptyПт Бер 29, 2024 2:08 pm автор Admin

» Здравствуйте,подскажите пожалуйста,если человек стоит в центре занятости,позвонили не с центра занятости что есть работа,но на пол ставки,может ли центр занятости повлиять ,что бы устроили на ставку?!
Мамо як це тягнути: пояснюємо як зібрати тривожну валізу і евакуаційну сумку EmptyПт Бер 29, 2024 2:03 pm автор Admin

Травень 2024

ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Календар Календар

Найактивніші користувачі поточного місяця


    Мамо як це тягнути: пояснюємо як зібрати тривожну валізу і евакуаційну сумку

    avatar
    Admin
    Admin
    Admin


    Сообщения : 505
    Очки : 1504
    Дата регистрации : 24.10.2020

    Мамо як це тягнути: пояснюємо як зібрати тривожну валізу і евакуаційну сумку Empty Мамо як це тягнути: пояснюємо як зібрати тривожну валізу і евакуаційну сумку

    Повідомлення автор Admin Сб Лист 19, 2022 11:03 pm

    Що таке тривожна валіза? Чим вона відрізняється від евакуаційної сумки? Що в першу чергу з собою брати - наводимо лайфхаки які допоможуть зберегти якомога більше місця. На ці та інші питання відповіла Софія Бамбуля у новому ефірі свого проєкту «Важливі балачки». А також спеціально для «Бахмут IN.UA» активістка зібрала інформацію щодо створення аптечки для надзвичайних ситуацій.
    На цю тему я вирішила поговорити після ситуації, що трапилась зі мною 2 тижні тому, коли посеред ночі ми побачили яскраве світло та почули вибух через який в нас затрусило стіни. Тоді я не думала про речі й що мені хватати: у моїй голові була тільки евакуація студентів у підвал. Але коли ти сидиш в одних кімнатних тапцях та піжамі в бомбосховищі три години починаєш замислюватись: «Чому не була зібрана евакуаційна валіза?». Саме це надихнуло мене в обов’язковому порядку зібрати свою сумку й поділитись досвідом, як досвідченої мандрівниці, з іншими. Тут я зібрала всі свої секрети, які допомагають мені під час мандрівок вже багато років, а також поради, які довго шукала під час підготовки до «Важливих балачок».
    Тож, беріть свою валізу й перевіряйте чи все необхідне лежить на місці або щось забули!
    Не кожна евакуаційна сумка може бути тривожною валізою
    Тривожна валіза – це сумка, яка завжди у вас напоготові до будь-якої ситуації. Вона легка, знаходиться в доступному місці та містить в собі набір речей та продуктів на перший час. В той час, коли евакуаційна сумка – це те все, що ми намагаємося врятувати, коли переїжджаємо свідомо, найчастіше такий вантаж не потягнеш з легкістю до укриття.
    Неважливо де ви знаходитесь: в Бахмуті, на Донеччині, Київщині чи Закарпатті – зараз наша країна не має абсолютно безпечного місця. Немає гарантій, що завтра не буде обстрілу на Заході або в Центральній Україні. Тож, якщо ви не покинули Батьківщину, тривожна валіза повинна завжди бути на готові.
    Почнемо з тепла та одягу
    Тут одразу даю два головні лайфхаки, які допоможуть в будь-якій подорожі: ЗІП-пакети – ваші найкращі друзі, баночки  їх легко знайти, дешево придбати, але ці штуки допомагають все чітко розсортирувати та зекономити купу місця.
    Не кладіть об’ємний спортивний костюм або светр до валізи – ці речі займатимуть дуже багато місця, краще підготуйте їх та покладіть комплектом зверху тривожної сумки. Це буде ваша так звана «форма до підвалу» яку ви зможете одягнути швидко та вона зігріє вас у перші часи надзвичайної ситуації.
    Також, намагайтесь покласти з собою темний одяг: його не так сильно помітно при переміщенні, він не так швидко брудниться й такі речі не дуже шкода. Ось список речей, що зберігаються у моїй валізі:
    • Теплий, але не дуже об’ємний плед;
    • Банний рушник – він теж може зігріти, якщо не буде альтернативи;
    • Один чорний вовняний светр та темна водолазка;
    • Спортивний костюм (лосини, топ та кофта), цей набір може замінити вам термобілизну;
    • Набір нижньої білизни: два бра та троє трусів, кладіть щось спортивне та зручне – мереживо не врятує вас у підвалах;
    • Запаковані колготи та три пари шкарпеток;
    • Чорні кеди – обув, що легко гнеться й не займає багато місця;
    • А як «спецодяг» на валізі заготовлений об’ємний спортивний костюм та термобілизна.

    Гігієна та ліки
    Беріть все в маленькому об’ємі: тривожна валіза не те місце, куди потрібно складати баночки гелів, шампунів, масок для волосся по 500 мл. Застосовуйте баночки для подорожей або скляночки маленького розміру – впевнена, що у вас точно завалялась парочка на кухні. Ось невеличкий перелік найнеобхіднішого:
    • Шампунь;
    • Засоби жіночої гігієни. Не кладіть всю пачку, краще міксуйте їх з альтернативними засобами, які займають менше місця;
    • Зубна щітка, можна навіть придбати нову, та паста, рекомендую маленький розмір;
    • Ватні диски та палички;
    • Манікюрні ножиці;
    • Засіб для вмивання або мило маленького формату;
    • Дезодорант, краще взяти кульковий – менше шансів його пошкодити;
    • Вологі та сухі серветки, напевно єдиний виняток, що потрібно покласти великого розміру;
    • Туалетний папір;
    • Набір для шиття: вони вже є зібрані для подорожей й коштують невеличку суму;
    • Ліки, залишаю вам посилання, де спеціально зібрала Аптечку для надзвичайних ситуацій.

    Список виглядає об’ємно, але насправді в мене він вліз в один ЗІП-пакет.
    Їжа та документи
    Рекомендую відсканувати всі юридичні документи й завантажити їх на всі носії, що ви маєте, а також зробити друк мінімум двох копій та покласти до валізи.
    Тепер переходимо до їжі – збираємо мінімальний набір, що дасть максимальну насиченість організму. Це потрібно бо існує ймовірність застрягнути в укритті на довгий час, або вірогідність того, що не буде можливості потрапити додому й забрати щось ще з собою:
    • Одна-дві банки консерви/паштету;
    • 1 кг. каші. Я рекомендую вівсянку, бо ви можете зробити її як гарніром, так і солодким сніданком;
    • Сухі супи, 3-5 пакетиків;
    • Сушка/сухофрукти;
    • Чай та кава, беріть в індивідуальних упаковках;
    • Цурок/мед теж в стіках, доза глюкози на всяк випадок завжди повинна бути поруч
    • Вода 1,5 літрів;
    • Посуд: не беріть купу всього, мій must have 2 предмети – ніж-мультитул та чашка-трансформер. Ці речі можуть замінити весь інший посуд та займають мінімум місця.

    Мій головний лайфхак – друга сумка
    Так, тривожних валізи дві. Друга сумка/рюкзак, це та річ, без якої ви не виходите на вулицю. Вона менше тривожної валізи, але в ній найнеобхідніше: копії та оригінали документів, носії та техніка, гроші, мінімальний набір гігієни та невеличка аптечка. Це дуже важливо, бо в наш час ми не знаємо що й коли відбудеться, тому ви завжди повинні бути готові до зміни ситуації. Тож, перевіряйте свої речі та складайте валізу.
    Пам’ятайте, не важливо де ви знаходитесь – зараз ми всі повинні бути готові до переміщення або до надзвичайної ситуації. Іноді організація заздалегідь може врятувати життя.
    Бережіть себе й пам’ятайте: все буде Україна, бо ми є Україна!
    Текст свідома активістка, Софія Бамбуля.  

    Фото фотохудожник Олександр Дяченко.

      Поточний час Ср Травень 08, 2024 10:35 pm